BİZ KİMİZ?

Pembe Kule Montessori Anaokulu tam kapsamlı uluslararası bir Montessori okuludur.

Bütünsel eğitime odaklanan programlarımız, Montessori serbest çalışmalarının yanı sıra; oyun grupları, spor dersleri, müzik, sanat, bilim, mutfak ve ekoloji atölyelerini kapsamaktadır. Eğitimlerimiz eş zamanlı olarak Türkçe ve İngilizce olup; İngilizce eğitimlerimiz native öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir.

Mekanımız ve Fiziksel Şartlarımız

Pembe Kule Montessori Anaokulu Antalya Konyaaltı Bölgesinde dört katlı, geniş bir binaya sahiptir.

Okulumuzun fiziki yapısındaki tüm detaylar çocuklar düşünülerek tasarlanmıştır.

Alt katında tüm oyun gruplarının ve spor faaliyetlerinin yapıldığı minderli ve özel ekipmanlı geniş bir Playorena oyun odası vardır.

Sınıflarımız çocuklarımızın rahat hareket edebilecekleri büyüklükte tasarlanmıştır. Her sınıf optimum seviyede ışık almaktadır ve çocukların algı sistemleri ve Montessori “hazır çevre” anlayışı göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir.

Okulumuzda tüm zeminler, içeriğinde keten tohumu bulunan, toz tutmayan bir maddeden yapılan, antibakreriyal Linoleum malzemesi ile döşenmiştir.
Okulumuz kaydırak, kum havuzu ve çeşitli eğitici ve öğretici ekipmanların yer aldığı ferah bir bahçeye sahiptir. Bahçemizde ekoloji derslerinde kullandığımız bir ekim alanımız yer almaktadır.